Witamy w internetowej Galeri Świec!


Tel (+48) 504 988 680

Viber (+48) 504 988 680

Czynne od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00

Galeria świec

rzeźbionych ręcznie

Warsztaty tworzenia świec rzeźbionych ręcznie w Miejskim Dziennym Domu Pomocy w Krakowie

Tworzenie unikatowych świec jest nieodłącznym atrybutem firmy MsCandles. Świece rzeźbione ręcznie są furtką otwierającą obszary wyobraźni, pobudzającą zmysły, zachętą, by wykreować swoje dzieło sztuki, które nie tylko zachwyca urokiem, ale koi zmysły zapachem, oddziaływuje na doznania estetyczne, uczy cierpliwości i wytrwałości, aktywuje osoby starsze i wzmacnia motywację, by przelać swoją duszę, swoje emocje na formę, kształt, barwę i zapach świecy.


             

 

Rzeźbienie wycisza, poprawia motorykę małą rąk, usprawnia precyzję ruchów, stanowi doskonałą formę arteterapii oraz jest zachętą dla osób starszych, aby „krok po kroku” wyjść do ludzi i zacząć tworzyć, otwierać się na piękno świata i odkryć, że jest się sprawcą czegoś niezwykle pięknego. Terapeutyczne aspekty tworzenia świec, a zarazem ich szeroka użyteczność otworzyły dla nas drzwi w Miejskim Dziennym Domu Pomocy przy ul. Naczelnej 12 w Krakowie, gdzie regularnie przyjeżdżamy, by na warsztatach razem stworzyć naprawdę piękne świece. Wspieramy na każdym etapie tworzenia świec, pokazujemy tajniki rzeźbienia, uczymy jak najlepiej wykorzystać praktyczne aspekty i wskazówki, cechy fizyczne i chemiczne materiałów używanych do produkcji świec, aby wyciągnąć ich najlepsze walory i sprawić by powstały gotowy produkt nie tylko cieszył pięknem, ale również był trwały.

 

 

 

Jesteśmy z osobami starszymi, aby pomóc im wyjść poza próg codzienności i odkryć, że są potrzebni, twórczy, kreatywni i sprawczy, że w ich dłoniach i chęciach leży siła działania, że chcieć stworzyć coś wyjątkowego jest równe „móc”! Praca nad świecami stanowi dla osób starszych motywację do samodzielności, własnych pomysłów, naukę rozplanowywania pracy i postępowania według wskazówek tworzenia, wspierania mocnych stron, rozwijania pasji i nieodkrytych talentów, budowania poczucia niezależności i wiary, że potrafią poradzić sobie z nowymi wyzwaniami. Warsztaty prowadzone przez nas służą nie tylko rozwijaniu umiejętności, ale również wspierają bardzo ważny aspekt życia społecznego - nawiązywanie i podtrzymywanie relacji interpersonalnych w grupie.

 

 

 

Osoby w DPS wielokrotnie oczekują na odwiedziny, na spotkania z drugim człowiekiem, choć trochę zainteresowania, dlatego pragniemy spełnić tą ich podstawową potrzebę bycia potrzebnym, zauważonym, bycia ważnym. Przyjeżdżamy z naszym asortymentem, wiedzą i praktyką, aby okazać tym osobom zainteresowanie i poświęcić uwagę. Tworzenie świec, to bycie razem, to dar z siebie przekazywany dalej. Każda świeca kryje w sobie swój niezwykły czar, opowiada historię osoby, która ją tworzy, otwierając swoją duszę i wkładając serce i poświęcenie, trud, aby stworzyć najpiękniejszą wersję rzeźbionej świecy jaką tylko dana osoba potrafi. Każda świeca tworzona przez osoby  z DPS to symbol, że można wyjść poza swoje ograniczenia i stworzyć niezwykłe dzieło.